Az irodalom visszavág 3. – Irány a klasszik-verzum

Utazás a hit fényétől egészen az ész világosságáig

Nényei Pál visszatért és vele együtt állandó útitársai, a jótanuló és a rossztanuló, akik az Íróval együtt barangolják be korok és műfajok mesés tájait, ahol bármikor elénk ugorhat egy metafora, ránk köszönhet egy remekmű, tartsunk hát mi is velük ebbe a lenyűgöző univerzumba, amit irodalomnak hívnak.

tovább...

Olvassunk népmesét a legkisebbeknek?

Három klasszikus új köntösben

Axel Scheffler részletgazdag illusztrációi tele vannak humorral és szerethető karakterekkel. A szerző a legújabb, legkisebbeknek szóló köteteiben három olyan meghatározó európai népmesét bújtatott új köntösbe, amelyeknek már több változatával is találkozhattunk, hiszen mindhárom történet számos gyűjteményben megjelent már különféle átiratokban. De vajon miért jó, ha már az egészen kicsiknek is felolvassuk ezeket a meséket?

 
tovább...

Az első könyv meghatározó

Szerzőink vallottak az első könyvélményükről

A gyerekek olvasóvá válásában meghatározó szerepet játszik, hogyan alakul az első találkozásuk a könyvekkel. Ha túl nagy falat a könyv, az maradandó kudarcélmény lehet, de ha a megfelelő könyvet veszik kézbe, akár rögtön el is köteleződhetnek az olvasás mellett! Vajon szerzőink és illusztrátoraink mely könyvekkel lettek könyvmolyok? Tudd meg cikkünkből!

tovább...

Emlékek, fogadalmak, tervek

Szerzőinket és illusztrátorainkat kérdeztük, hogyan készülnek az új évre 4.

Milyen filmet forgatott Bernát Barbi, és milyen kihívásban vett részt? Merre nyaralt Molnár T. Eszter, és miért nem tesz fogadalmakat? Mi volt Gimesi Dóra top 3 élménye, és mi is az a digitális böjt? Tudj meg mindent évkezdő körinterjúnk utolsó részéből!

tovább...

Dobd fel a zsúrt, készíts te is egyedi, kuflis partifalatka pálcikát!

Pagony DIY

Ezúttal Dániel András Szerintem mindenki legyen kufli! című kötetéhez barkácsoltunk, méghozzá zsúrokban használható, pofonegyszerűen elkészíthető partifalatka pálcikákat. Ugyanis a kuflik szokásukhoz híven most sem fogják vissza magukat, és óriási jelmezbált rendeznek! A hét kufli kreativitásáról is tanúbizonyságot tesz, ugyanis otthon fellelt kacatjaikból, házilag készített, vicces maskaráikban mennek végül a farsangi buliba, amit ráadásul nyáron tartanak! Természetesen az eredményhirdetés is tartogat meglepetéseket, ahol egy egészen különleges jelmez lesz végül a befutó…

tovább...

A Graffalótól a klasszikusokig

Tudj meg mindent Axel Scheffler rajzairól!

Aki ismeri Julia Donaldson fantasztikus meséit, az tudja, hogy Axel Scheffler képi világa mennyire szorosan kapcsolódik hozzájuk. Talán annyira, hogy már elképzelni sem tudnánk a rímes sorokat a mókás, néhol groteszk rajzok nélkül. Vajon miért szeretjük ennyire Scheffler illusztrációit?

tovább...

Nem kell megijedni! 1.

Olvasmány alternatívák, elsőtől nyolcadikig

Te gondolkoztál már azon, amikor a gyerekek a kötelezőkkel küszködtek, hogy hogyan könnyíthetnéd meg a helyzetüket? Hogy ha nem A kincskereső vagy A kőszívű, akkor mégis mi lehetne iskolai tananyag? Egyáltalán el kell vetni ezeket a szövegeket? Rengeteg színvonalas, kortárs szöveg van, amely kapcsolódási pont lehet számukra a klasszikusokhoz, mi most sorra vettük, melyek lehetnének akár "kötelezők" is.

tovább...

A művészet úgy hat az agyra, mint az élesztő a tésztára

Nényei Pállal beszélgettünk az Irodalom visszavág harmadik kötete kapcsán

Megjelent Az irodalom visszavág 3. része, A hit fényétől az ész világosságáig! A kötet kapcsán a szerzőt kérdeztük rossztanulóságról és jótanulóságról, a művészet céljáról, az irodalomoktatás jövőjéről és még számos izgalmas témáról. Bele kell, hogy férjen Az irodalom visszavág-sorozat a kerettantervbe? Számíthatunk szakmai viharokra az új kötet kapcsán? Mire jó egy mókás irodalomtörténet, és milyen animéket javasol Nényei Pál egy laikus érdeklődőnek? Interjúnkból minden kiderül, olvass tovább!

tovább...

Évkezdő újdonságok 3.

Négy kedves esti mese mozdonyokról és állatokról piciknek

Tanulmányok bizonyítják, hogy azok a felnőttek, akik elalvás előtt nem képernyőt nézegetnek, hanem könyvet olvasnak, mélyebben és pihentetőbben alszanak, és ez a picikre fokozottan igaz. Azt is rég tudjuk, hogy az olvasást nem lehet elég korán elkezdeni, és hogy azok a gyerekek, akiknek már kiskoruktól kezdve felolvasnak, és a közelükben élő felnőttek is gyakran forgatnak könyveket, nagy eséllyel maguk is olvasó felnőttek lesznek. De ezeket teljesen figyelmen kívül hagyva is: esti mesét olvasni irtó jó móka és nagyon jókat lehet tőle álmodni! Négy kedves történetet ajánlunk most elalvás előtti felolvasáshoz, amik garantáltan álomba ringatnak és megnevettetnek majd titeket. Olvassátok el szemlénket a legújabb képeskönyvekről!

tovább...
Sütihasználati beállítások